Cookies help us delivering our services on https://act.thehumansafetynet.org. If you keep browsing this website, you are accepting our use of cookies for statisitic purpose and social network functionalities.

Close

Čistíme prírodu pre lepšiu budúcnosť

€ 150

raised so far. Fundraising target € 1,000

15%

Project
over

8

donations

Donate

Team page

Share this fundraising page

Project
Team
Donations
Comments

Ahojte priatelia, 

blíži sa leto, príroda ožíva a nastáva zvrchovaný čas na dobré skutky! 

Nie každý z nás mal v živote toľko šťastia, koľko by si zaslúžil. 
Vo väčšine prípadov dokážeme chytiť osud pevne do vlastných rúk a vykonať všetko preto, aby sme si navzájom vytvorili krajšie zajtrajšky. No je tu aj menšina určitých skutočností, v ktorých moderná spoločnosť neprestajne otáľa. Je smutné, že niekedy sa jedná o úplne elementárne veci, medzi ktoré patrí čistota nášho životného prostredia a čo je najdôležitejšie: vzdelanie. A preto sme tu! 

V rámci globálnej výzvy organizácie The Human Safety Net, realizujeme finančnú zbierku pre podporu projektu: Učenie pre život (www.ucenieprezivot.sk) ktorej partnerom a garantom je Únia materských centier (www.materskecentra.sk). 

Čo je to Učenie pre život?

Jedná sa o bezplatný program určený znevýhodneným a sociálne slabým rodinám s detmi vo veku 0-6 rokov. 
Počas 11 mesiacov sa rodiny raz do týždňa stretávajú v materskom/rodinnom centre na workshopoch pod vedením certifikovanej lektorky. Každé stretnutie trvá 2- 3 hodiny, počas ktorých sa rodičia pomocou Montessori metódy učia hravou formou postupne rozvíjať motorické zručnosti, fyzické schopnosti a emocionálne a kognitívne vedomosti svojich detí. Prvých šesť rokov je najdôležitejšie obdobie v detskom živote. Formuje budúcnosť dieťaťa - čo dieťa dosiahne v škole, jeho zdravie a kariéru.
Projekt Učenie pre život sa snaží poskytnúť takéto vzdelávanie čo najväčšiemu počtu rodín, ktoré si ho sami nevedia alebo nemôžu zabezpečiť.

Na propagáciu tejto zbierky, ktorá bude trvať od 28.05. do 13.06. 2021, budeme realizovať zbieranie odpadkov, ktoré si bohužiaľ nenašli cestu domov... teda do správneho smetiaka! Čo je horšie, dodnes tam ležia niekde pohodené a práve to musíme okamžite zmeniť!
Dúfam, že sa nás do zberu zapojí čo najviac a v dňoch 05.06 a 12.06. sa spoločne uvidíme v mestkej časti Petržalka, kde chceme túto činnosť vykonávať v časoch od 9:00 do 13:00. 

Na čo budú použité vyzbierané peniaze?!

30 % finančných prostriedkov získaných počas Globálnej výzvy 2021 na Slovensku, bude použitých na prípravu letného programu (denného tábora alebo denných výletov) pre deti, ktoré navštevujú projekt Učenie pre život.

Deťom z týchto rodín sme pred dvomi rokmi zorganizovali letný tábor. Tento rok chceme pre ďalšie deti pripraviť denné výlety.
Pre rodiny a deti v našom programe to bude jedinečný zážitok, kde ich čaká návšteva ZOO, táborenie, divadielka a množstvo iných aktivít, ktoré tieto rodiny bežne nemajú šancu zažiť.

Tak čo si o tom myslíte?

Už aj vás unavuje ustavične počúvať podobné reči a náreky v zmysle:  "Tu na Slovensku je všade špina a neporiadok!" alebo "Na Slovensku sa znevýhodneným deťom nedostáva dostatočnej starostlivosti," a podobné, všetkým dobre známe hlášky, ale keď dôjde na lámanie chleba, začína a konči to pri slovách?! Tak neváhaj a pridaj sa k nám! 

See all
  • 05/20/2021

    Vladimír Androvič

    Tvorca tímu
    (Team creator)

See all

06/11/2021

€ 15

Pre deti

06/09/2021

V. A.

€ 25

06/07/2021

M. K.

€ 20

Pomáhame deťom :-)

06/01/2021

R. A.

€ 25

05/29/2021

M. V.

€ 25

05/29/2021

M. Č.

€ 10

05/27/2021

€ 15

05/26/2021

V. A.

€ 15

S nami v tom nie ste sami!
See all

Add a new comment

See all

The Human Safety Net is a global movement of people helping people. Our programs aim to unlock the potential of people living in vulnerable circumstances. Learn more and follow us on www.thehumansafetynet.org