Cookies help us delivering our services on https://act.thehumansafetynet.org. If you keep browsing this website, you are accepting our use of cookies for statisitic purpose and social network functionalities.

Close

OBCHODNÍCI GENERALI POMÁHAJÚ DEŤOM Z UČENIA PRE ŽIVOT

€ 4,130

raised so far. Fundraising target € 5,000

82%

Project
over

172

donations

Donate

Team page

Share this fundraising page

Project
Team
Donations
Comments

Milí obchodníci, milí priatelia a priatelia priateľov.

Viete kedy bude ten najsprávnejší čas prekonať sám seba a popri tom pomôcť niekomu kto to veľmi potrebuje?

Od 28. mája do 13. júna 2021

V tomto termíne sa spoja Generali dobrovoľníci z celého sveta s cieľom pomôcť tým, ktorí nemali v živote toľko šťastia ako my.

U nás na Slovensku už dlhodobo podporujeme projekt Učenie pre život a tým pomáhame znevýhodneným a sociálne slabým rodinám s deťmi vo veku 0-6 rokov.

Cieľom tejto globálnej zbierkovej aktivity je vyzbierať čo najviac peňažných prostriedkov, ktoré budú použité na financovanie letných programov a táborov pre slovenské deti, ktoré navštevujú projekt Učenie pre život.

 

Kto a ako môže pomôcť?

Predsa my všetci! A o to presne ide! Angažovanie sa v oblasti spoločenskej zodpovednosti je spôsob ako môžeme spoločnosti aspoň čiastočne vrátiť to, čo nám dala.

Už niekoľko rokov som súčasťou skvelého tímu Vlastnej obchodnej siete Generali, ktorá vie byť spoločensky zodpovedná. A preto by som veľmi rád, spoločne s mojimi kolegami inšpiroval čo najviac našich obchodníkov a manažérov k pripojeniu sa do tohto dobročinného projektu a stanoveniu si športovej výzvy.

Veď spolu je nás už viac ako 700 a nie sme len skvelí obchodníci, ale aj dobrí ľudia, ktorí vždy radi pomôžu tam, kde to dáva zmysel.

Dokonca viacerí sme aj rodičia a vieme, že nie je nič krajšie ako plniť detské sny a vidieť radosť v detských očiach. Pre tie naše deti to s láskou robíme, avšak život nie je rovnako spravodlivý ku všetkým deťom. Niektoré deti ako napríklad deti z projektu Učenie pre život sú častokrát odkázané na pomoc druhých a my máme teraz krásnu príležitosť im pomôcť.

Táto globálna výzva však nie je „iba“ o tom darovať peniaze na dobrú vec, ale aj o tom prekonať seba samého. Pýtate sa ako?

Jednoducho – pohybom!

Pohybom, ktorí všetci tak potrebujeme k tomu, aby sme boli zdraví a udržiavali sa v dobrej fyzickej i mentálnej kondícii.

Tak si stanov bežeckú, bicyklovú, krokovú či inú športovú výzvu a pridaj sa do tímovej výzvy, ktorú sme spoločne s mojimi spolu-tvorcami vytvoril priamo na dobrovoľníckej platforme THSN Global Challenge 2021

https://act.thehumansafetynet.org/projects/obchodnici-generali-pomahaju-detom-z-ucenia-pre-zivot-sk

Výzva môže byť jednorázová, viac-dňová, príp. aj dvojtýždenná. Profesionálna, ale aj amatérska, individuálna, ale aj skupinová. Je to čisto vo Vašej réžii, pre inšpiráciu posielam pár jednoduchých tipov:

 • Bol doposiaľ Váš najdlhší beh 3 km? Tak sa prekonajte a dajte 5 km!
 • Nachodíte bežne 70 tis. krokov za týždeň? Tak sa hecnite a dajte 100 tis. krokov!
 • Máte radšej bicykel? Tak si dajte bicyklovú výzvu! Alebo si stanovte fitness výzvu!

 

Peniaze pre deti spoločne získame tak, že:

1, Si čo najviac z nás VOS-károv stanoví svoju výzvu/cieľ (napr. odbehnem 5 km)

2, Pridáte sa k výzve, ktorú sme vytvorili na THSN Global Challenge ako člen tímu https://act.thehumansafetynet.org/projects/obchodnici-generali-pomahaju-detom-z-ucenia-pre-zivot-sk

3, Ideálne keď sa výzvou pochválite aj na našej FB VOS skupine. Som presvedčený, že sa tak budeme navzájom inšpirovať ešte viac. A snáď nás finančným príspevkom podporia aj niektorí kolegovia

4, Perfektné by bolo svoju výzvu sharovať aj na svojich sociálnych sieťach → tým pádom budú môcť prispieť aj Vaši priatelia, známy a fanúšikovia (nie je povinné)

5, Finančne prispieť môže samozrejme aj každý z nás a to či už v rámci svojej výzvy, alebo výzvy niektorého z kolegov. Vrchný strop príspevku nie je limitovaný, minimálny príspevok je vo výške 5€ Spôsob platby je jednoduchý cez platobnú bránu.

 

Mojou hlavnou výzvou je inšpirovať k aktívnej účasti na tejto globálnej zbierkovej aktivite iniciatívy The Human Safety Net čo najviac kolegov z VOS. Určite mi s tým radi pomôžu aj moji spolutvorcovia.

A ako ma poznáte, určite nepochybujete o tom, že si dám aj športovú výzvu a že projekt tiež finančne podporím.

Vyzbierané finančné prostriedky sa budú transparentne hromadiť na stránke THSN Global Challenge 2021 a my to budeme online pekne vidieť.

 

Otázka už len znie, že keď sa my VOS-kári spojíme pre dobrú vec, tak koľko sme schopní vyzbierať pre deti z Učenia pre život?

Cieľová suma je 5 tis. EUR → ak sa nám to nepodarí – nič sa nedeje a ak sa nám to podarí, tak to budú mať deti parádny letný tábor J

Nechcem však dopredu tipovať vyzbieranú sumu, pretože nejde ani tak o finálnu cifru, ide o ten úžasný pocit pomôcť.

Pre nás tak málo a pre deti z Učenie pre život tak veľmi veľa

Martin Dobiaš, Roman Krištofík, Lukáš Vavro, Jozef Čabala, Robert Marchevka, Miroslava Fábryová, Matej Kormanec, Michal Demeter, Tomáš Kušnier, Jozef Haviar, Marián Škovranko, Robert Zálesňák a Beata Prigancová

See all
 • 05/18/2021

  Martin Dobiaš

  Tvorca tímu
  (Team creator)

 • 05/19/2021

  Jozef Haviar

  Spolutvorca tímu - Riaditeľ predaja

 • 05/19/2021

  Roman Krištofík

  Spolutvorca tímu - Reg. riaditeľ Bratislava

 • 05/19/2021

  Matej Kormanec

  Spolutvorca tímu - Reg. riaditeľ Košice

 • 05/19/2021

  Lukas Vavro

  Spolutvorca tímu - Reg. riaditeľ Trnava/Trenčín

 • 05/19/2021

  Robert Marchevka

  Spolutvorca tímu - Reg. riaditeľ Banská Bystrica

 • 05/19/2021

  Miroslava Fábryová

  Spolutvorca tímu - Reg. riaditeľka Žilina

 • 05/19/2021

  Beata Prigancová

  Spolutvorca tímu - Riaditeľka úverových produktov

 • 05/19/2021

  Marián Škovranko

  Spolutvorca tímu - Riaditeľ náboru a adaptácie

 • 05/19/2021

  Jozef Čabala

  Spolutvorca tímu - Reg. riaditeľ Nitra

See all

06/15/2021

V. N.

€ 5

06/15/2021

S. M.

€ 20

06/15/2021

T. B.

€ 15

06/15/2021

I. B.

€ 5

06/14/2021

D. A.

€ 20

06/14/2021

B. P.

€ 30

Za HYPOTÍM do tretice

06/14/2021

A. P.

€ 5

06/14/2021

J. D.

€ 30

06/14/2021

V. L.

€ 60

06/14/2021

A. G.

€ 10

See all

Add a new comment

 • R.Z. - 05/24/2021

  Každé dieťa je jedinečné a v každom jednom sa ukrýva potenciál urobiť svet trochu lepším miestom. Deti sú našou budúcnosťou. Súčasne nám však pripomínajú minulosť, na ktorú sme už takmer zabudli. Obdivujeme ich úprimnú radosť a smejeme sa na ich hrách.
See all

The Human Safety Net is a global movement of people helping people. Our programs aim to unlock the potential of people living in vulnerable circumstances. Learn more and follow us on www.thehumansafetynet.org